Tanulmányi kirándulás a Vértói Hulladékudvarban

2019. április 16-án ellátogattunk Szegedre a Vértói Hulladékudvarba. A felső tagozatos diákokat osztályonként 2 tanuló képviselte. Kicsit korai érkezésünk miatt pihentünk egy negyed órát a töltés oldalban és élveztük a tavaszi napsütést. A hulladékudvarban bepillantottunk a hulladékok rendszerezésébe. A következő csoportok szerint válogatják szét az anyagokat: veszélyes hulladékok, építkezési törmelékek, üvegek, komposztálásra alkalmas hulladékok, műanyagok, műszaki cikkek és az úgynevezett lomok, amelyek bútorokból, ruhákból, lakberendezési cikkekből állnak, ezeket a Sándorfalvi Szemétlerakó telepre szállítják el. Sokat tanultunk a tanulmányi kiránduláson. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a lakosság számára van lehetőség kulturált körülmények között megszabadulni a már feleslegessé vált tárgyaktól, amelyekből nem szemét, hanem hulladék lesz, vagyis újból fel lehet használni azokat.

Canjavec Panna, Vincze Viktória 8.a