Öko-hét: méhészet, méz

Az idei évben iskolánkban az alsó-és felső tagozatosainknak változatos programokat kínáltunk, hogy minél jobban megismerkedjenek az Öko-hetünk témájával: a méhészettel, mézzel. Tanulóink érdeklődve fogadták a témát.

A hetünket egy méhészettel kapcsolatos kiállítással nyitottuk meg. Kedden az alsós gyerekek megtanulhatták, hogyan kell mézespuszedlit sütni. A játékos tevékenységeken túl különböző interaktív feladatokkal is vártuk mind az alsó, mind a felsős diákokat.

Az Algyői Faluház és Tájház csatlakozott a Múzeumok Őszi Fesztiváljához, melynek köszönhetően egy algyői méhészcsaládról forgatott filmet is megtekinthettek a felsőseink.

Nagyon nagy sikert aratott a Mézesfalás sütiversenyünk, melyre számtalan, szebbnél szebb és finomabbnál finomabb sütemény érkezett. A szülőknek hálás köszönet a segítségért.

A mézes hetet egy online tesztversennyel zártuk, melyen az 5-8. évfolyamosaink voltak jelen.

Mézesfalás sütiverseny eredményei:

Alsó tagozat:

1. helyezett: 4.a

2. helyezett: 2.c

3. helyezett: 1.c

Felső tagozat:

1. helyezett: 7.a

2. helyezett: 6.c

3. helyezett: 5.b

Online teszt felsősöknek verseny eredményei:

Teszt:

1. helyezett: 6.b