Napközis Munkaközösség 2023/2024. I. féléves beszámolója

 

Napköziben az elsődleges hangsúlyt a tanulásra fektetjük, melynek során fontosnak tartjuk a tehetséggondozást és a felzárkóztatást is. Ezzel esélyt teremtünk minden tanuló számára arra, hogy kibontakoztathassa tudását és tehetségét. Ha elmarad a tanulásban, akkor szakszerű segítséget kapjon felzárkózásához.

A hét utolsó délutánján másként zajlik a tanítás-tanulás folyamata. Élménypedagógiai péntekeket tartunk a gyermekeknek, melyet az éves munkatervünkben, havi projektek keretében rögzítünk. Ezek a kötetlen délutánok lehetőséget nyújtanak a játékkultúra kialakítására, a társas intelligencia fejlesztésére és a szociális kompetenciák megalapozására.

Minden hónapnak megvan a projektfelelőse, aki kidolgozza a 3-5 péntek, ebéd utáni tevékenységét ötletekkel, linkekkel, képekkel összeállított forgatókönyvében. Ez mind a 12 csoport számára iránytűként szolgál, ám a megvalósítás egyedi kivitelezése a napközis pedagógus kreativitásán és a csoport életkorán, összetételén múlik.

Betekintés az őszi-téli napközis projektekbe:

Szeptember: „Őszidő” évindító projekt

Magyar Népmese: Arany László, Illyés Gyula, Benedek Elek művei

Diafilmvetítés, Magyar népmesék

„Kedvenc népmesém” házi rajzverseny

Felkészülés a mesemondó versenyre

Ignác Nap

Október: „Mesék a Tökházikóból” projekt

Bálint Ágnes mesekuckó

1-2. évf. Mazsola könyvek, Az elvarázsolt egérkisasszony, Frakk

3-4. évf. Tündér a vonaton, Szeleburdi család, Hajónapló

Töklámpás készítése

valamint

KEVE közlekedésbiztonsági program

továbbá

Őszi egészséghét

Érzékszervi játékok

Sportprogramok

Mentálhigiénés csapatépítő gyakorlatok

Egészséges táplálkozás/”Okostányér”

Egészség-betegség/”Barátod az orvos!”

November: „Dinó- logika és Dinó- jóga” projekt

Logikai wordwall feladatok/”Okosdoboz”

Dinó- logika/Sakk-logika/Robotika

Dinó- jóga és meditáció

December: „Téli népszokások” projekt

Katalin, Luca, Borbála napja

Karácsonyi szokások

Madárkarácsony

Játékok csereberéje

Betlehemezés, Hejgetés

Regionális Karácsonyi Vásár

Ezzel a hagyományteremtő programunkkal is méltán emelkedünk ki az általános iskolák sorából.

Algyő, 2023-12-11. Megyesi Anikó munkaközösség vezető